Maslinica ostrov Å olta

Maslinica, ostrov Å olta, Chorvátsko Maslinica je jediná dedina Å olta Nachádza sa v zátoke západnej časti ostrova. Má krásnu scenériu malebnej zátoke a borovicového dreva na južnej strane a tiež jeho dobre chránenej zátoke-zosunuli a súostrovia siedmich ost…rovov. Na najväčší z nich v 5. a 6. storočí starý kresÅ¥anský kostol s kláštorom b…ol postavený a dnes existuje mnoho pozostatkov z toho.

Prirodzený zmysel olivového scenérie kompletnú historicko-architektonické a ekologické hodnoty barokový zámok a malebné miestne houses.Maslinica bol vyrobený v roku 1703, kedy šľachtickej rodiny Marchi spýtal z benátskeho “providur” povolenie založiÅ¥ novú osadu a postaviÅ¥ hrad s veže pre obranu časté útoky pirátov. Dnes je hrad premenil v atraktívnej a veľmi slávne reÅ¡taurácia “Conte Alberti”.

Maslinica Dnes je veľmi atraktívny pre turistov, ktorí chcú kompletnú mier počas dňa a noci. Trajekty a lode nie sú tak sem Maslinica je pripojený do Splitu cez Rogač.Beach Vzhľadom k tomu, Maslinica je tradičné dediny, moderný pláž s turistickými atrakciami neexistuje tu. V zátoke Tepli Bok je menšia pláž, ale hlavné krásu tejto obce je, že v každom zátoke nájdete osamelé miesto.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *