browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Maslinica ostrov Šolta

Posted by on March 30, 2011

Maslinica, ostrov Šolta, Chorvátsko Maslinica je jediná dedina Šolta Nachádza sa v zátoke západnej časti ostrova. Má krásnu scenériu malebnej zátoke a borovicového dreva na južnej strane a tiež jeho dobre chránenej zátoke-zosunuli a súostrovia siedmich ost…rovov. Na najväčší z nich v 5. a 6. storočí starý kresťanský kostol s kláštorom b…ol postavený a dnes existuje mnoho pozostatkov z toho.

Prirodzený zmysel olivového scenérie kompletnú historicko-architektonické a ekologické hodnoty barokový zámok a malebné miestne houses.Maslinica bol vyrobený v roku 1703, kedy šľachtickej rodiny Marchi spýtal z benátskeho “providur” povolenie založiť novú osadu a postaviť hrad s veže pre obranu časté útoky pirátov. Dnes je hrad premenil v atraktívnej a veľmi slávne reštaurácia “Conte Alberti”.

Maslinica Dnes je veľmi atraktívny pre turistov, ktorí chcú kompletnú mier počas dňa a noci. Trajekty a lode nie sú tak sem Maslinica je pripojený do Splitu cez Rogač.Beach Vzhľadom k tomu, Maslinica je tradičné dediny, moderný pláž s turistickými atrakciami neexistuje tu. V zátoke Tepli Bok je menšia pláž, ale hlavné krásu tejto obce je, že v každom zátoke nájdete osamelé miesto.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *